Telewizja Naziemna DVB-T montaż – serwis Łódź

Naziemna telewizja cyfrowa oferuje bezpłatny dostęp do blisko 32 programów telewizyjnych (w tym dwa TVP 1 i 2 w jakości full HD 1080/1950) polskich nadawców.

Decydując się na DVB-T nie ponosimy żadnych miesięcznych opłat, jednakże powinniśmy opłacać standardowy abonament za posiadanie telewizora (20 zł/miesięcznie) Zyskujemy obraz dobrej jakości odbieranych kanałów, nie ma już mowy o zakłóceniach jak w tv analogowej: śnieżeniu obrazu, odbiciach, interferencjach od innych odległych nadajników pracujących na tych samych częstotliwościach, przy podwyższonych warunkach propagacyjnych.

Aby móc odbierać naziemną telewizję cyfrową potrzebny jest telewizor z wbudowanym dekoderem MPEG-2/4 lub dekoder STB DVB-T do starszych telewizorów analogowych, oraz odpowiednia antena DVB-T na zakres UHF  MUX1-3 (kanały 21-60) lub dla MUX8 VHF (kanały 8-12). Obecnie wszystkie telewizory, które sprzedawane są w stacjonarnych sklepach na terenie naszego kraju są kompatybilne i będą poprawnie działać po podłączeniu do właściwej instalacji antenowej.anteny telewizji naziemnej montaż

Dobry odbiór sygnału DVB-T wymaga dobrania odpowiedniej anteny w zależności od odległości od nadajnika i ukształtowania terenu. Czasem potrzebne są też dodatkowe podzespoły jak wzmacniacz antenowy czy zwrotnica do sumowania kanałów w paśmie UHF oraz VHF (MUX 8), zamontowanie anteny naziemnej na dostatecznie długim maszcie, który pomoże ominąć inne anteny, czy przeszkody w postaci wysokich budynków czy drzew, które mogą powodować okresowe zakłócenia odbioru.

anteny DVB T

Zakup nie odpowiedniej anteny, wzmacniacza, zwrotnicy, lub zastosowanie nie odpowiedniego przewodu może przynieść rozczarowanie gdy okaże się, że odbiór telewizji nie spełnia naszych oczekiwań dlatego jeżeli potrzebujesz solidnej instalacji do odbioru tv naziemnej DVB-T skontaktuj się z nami .

Pomożemy dobrać najlepszą antenę dla danej lokalizacji i odległości od nadajnika, wykonam solidny montaż i ustawienie a w razie potrzeby dobiorę dodatkowe elementy instalacji tak aby instalacja działała prawidłowo według życzenia klienta.

Wykonuję wszelkie usługi związane z odbiorem telewizji naziemnej – montaż nowej anteny, wymiana starej, serwis anten DVB-T, podłączenie anteny naziemnej razem z anteną satelitarną w jedną instalacje, podział sygnału telewizyjnego na kilka pomieszczeń, konserwacja i przegląd istniejących instalacji antenowych.

Fachowo wykonana instalacja antenowa nie wymaga żadnego serwisowania przed długie lata i nie straszne jej są złe warunki atmosferyczne. 

Masz pytania odnośnie tematu telewizji naziemnej zapraszam do kontaktu:  733-307-730